רשלנות רפואית

תובע המבקש להוכיח שניזוק עקב רשלנות רפואית נדרש לצלוח בהצלחה שורה של מסוכות גבוהות וקשות: עליו להוכיח שהרופא (או המטפל, או המוסד הרפואי בו טופל) התרשל והפר את חובת הזהירות המוטלת עליו כלפי התובע, וכן עליו להוכיח מה הנזק שנגרם לו עקב כך.
לדוגמא: פלוני התלונן משך שנים על מחושים בראשו, אך רופאיו זלזלו בתלונותיו, לא טיפלו בו כראוי, ולא איבחנו את מחלתו. בסופו של דבר התברר כי פלוני סובל מגידול ממאיר בראשו. לכאורה, לפנינו רשלנות מובהקת של הרופאים, ודרכו של פלוני סלולה להוכחת תביעותיו, ולקבל פיצוי הולם על נזקו.
אך בפועל, לא אלה הם פני הדברים: על הנפגע להצטייד מבעוד מועד בחוות דעת רפואיות של מומחים בעלי שם, שעלותן גבוהה ביותר (אלפי שקלים, ולעיתים עשרות אלפי שקלים!), ובהן יהיה על הרופאים המומחים לשכנע את בית המשפט שהרופאים שטיפלו בו התרשלו: מתי ניתן היה לאבחן את המחלה, מתי אובחנה המחלה בפועל, האם שלחו הרופאים את החולה לבדיקות רלוונטיות, האם היה עליהם לשלוח אותו לבדיקות אחרות ו/או נוספות, כיצד לפענח את תוצאות הבדיקות, והאם אפשר להוכיח שיקול הדעת שהפעילו הרופאים היה לא רק שגוי אלא רשלני. ההגנה גם לא תהסס להטיל דופי בגירסתו של החולה ובמהימנותו: האמנם התלונן החולה בפני הרופאים על מצבו? מדוע לא יזם החולה פניות אחרות, לרופאים אחרים? מדוע לא העמיד את רופאיו על מלוא חומרת מצבו?
זאת ועוד: על פלוני יהיה להתמודד עם טענות נוספות, כמו הטענה שגם אילו הייתה מחלתו מתגלה במועד, לא ניתן היה לרפא אותה, או שהסיכויים לריפויה היו נמוכים ממילא עקב מצבו של החולה. עד כדי כך מגיעים הדברים, שלעיתים טוענים המומחים מטעם ההגנה שאך מזל טוב הוא לחולה שרופאיו התרשלו, שכן ממילא לא ניתן היה לעזור לו...
הכללים המשפטיים החלים על תביעות רשלנות רפואית שונים בעניינים רבים מאילו החלים בתביעות נזיקיות אחרות, ועל הנפגע לבחור עורך דין בעל ניסיון וידע מתאימים.
גם לאחר שיעלה בידי הנפגע לשכנע את בית המשפט שהרופאים שטיפלו בו התרשלו בתפקידם לא הגיע עדיין אל המנוחה ואל הנחלה. עתה יהיה על הנפגע להוכיח את גובה הנזקים שנגרמו לו, וגם עניין זה מצריך לעיתים קרובות סיוע יקר של מומחים שונים: רופאים בתחומי השיקום, מומחים בתחום ריפוי בעיסוק, שמאי מקרקעין, כלכלנים ומהנדסים, ועוד.
תביעות רשלנות רפואית מתאפיינות בהליכים ממושכים, ומחייבות קשר הדוק יותר מן הרגיל בין הנפגע לבין עורכי הדין המייצגים אותו.
משרדנו מתמחה בייצוג תובעים בתביעות גוף, תוך דגש על ייצוג נפגעי רשלנות רפואית. אנו נעזרים במיטב המומחים לבדיקת סיכויי התביעה מראש, ולמימוש זכויותיו של הנפגע בצורה הטובה ביותר.

חזרה לנזיקין תאונות וביטוח

 - האמור באתר זה אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ משפטי אישי, בהתאם לנסיבותיו של כל מקרה.